Biskvit za torto

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. sep 2009 4:08

Anomis, sama bi ti jih z veseljem odstopila, če bi jih imela več na zalogi. Kupujem jih v Sveisvašta po komadih in si jih tako nabavim manj. Zdaj že dooolgo nisem bila tam in jih imam res le še ene par, pa jih potrebujem, ker sledi nekaj tort v septembru.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 06. 2009 04:09

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

7. jul 2010 21:39

Prosim za nasvet.Danes sem spekla biskvit za torto, sestavila jo bom v petek. Kje naj do tedaj hranim biskvit? V hladilniku? Nekje sem brala,da je bolje zaviti v folijo in pustiti zunaj, na hladnem. Kako delate ve? Kotarca

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

7. jul 2010 21:51

Hladen biskvit zavijem v plastično vrečko in ga hranim do sestavljanja na hladnem, ne v hladilniku. Alcika

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

9. jul 2010 12:22

Jaz ponavadi zjutraj spečem biskvit, ga pustim na pultu-na rešetki ali peki papirju, zvečer ga hladnega prerežem in nadevam, naslednji dan pa okrasim. Nič ne zavijam, pa se ne izsuši, niti ne drobi. Delam po receptu biskvit za torte, ki nikoli ne pade dol. cukrpekrca

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

10. jul 2010 6:21

Hvala vam za odgovore, biskvit je bil super, pustila sem ga zunaj, zavitega v folijo. Hkrat bi pa rada vedela, zakaj pri nekaterih receptih navajajo , da se masi za biskvit doda par žlic vroče, drugje hladne in spet pri drugih receptih mlačne vode. V čem je bistvena razlika? Kotarca

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. jul 2010 11:29

Sama biskvitu nikoli ne dodajam vode. Živim v veri, da je dodajanje vode še iz tistega časa, ko so bila jajca draga in se je z dodajanjem vode dobil večji volumen. Vidim, da je tudi Katarina pristašinja biskvita, "ki nikoli ne pade dol". Jaz za torte brez posebnega recepta uporabljam pravi biskvit, torej samo iz jajc, sladkorja in moke, morda še kakšno žlico stopljene maščobe. Nobene vode in nobenega pecilnega praška! Oljni biskvit (= ki ne pade dol) mi je čisto všeč za kakšno "babičino dobroto", pri tortah pa držim na "klasiko". teta torta

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. jul 2010 11:58

teta torta je napisal/a:
Sama biskvitu nikoli ne dodajam vode. Živim v veri, da je dodajanje vode še iz tistega časa, ko so bila jajca draga in se je z dodajanjem vode dobil večji volumen. Vidim, da je tudi Katarina pristašinja biskvita, "ki nikoli ne pade dol". Jaz za torte brez posebnega recepta uporabljam pravi biskvit, torej samo iz jajc, sladkorja in moke, morda še kakšno žlico stopljene maščobe. Nobene vode in nobenega pecilnega praška! Oljni biskvit (= ki ne pade dol) mi je čisto všeč za kakšno "babičino dobroto", pri tortah pa držim na "klasiko". teta torta
A je tale moj biskvit enak bisvitu ki nikoli ne pade dol? Zdej grem prav pogledat. No tisti biskvit, ko ga jaz delam, mi je dala mama recept nekje 11 let nazaj in od vedno delam samo tega. Tudi če delam Nutella torto ali katero drugo, nardim tale osnovni biskvit. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti